Ile zdjęć oddajesz?
Oddaję zwykle 500-600 zdjęć po autorskiej obróbce ze standardowego Reportażu Ślubnego.
W przypadku pleneru w innym dniu jest to średnio 50 fotografii. Surowych plików (RAW) nigdy nie oddaję, gdyż jest to dla mnie materiał roboczy.

W jakiej formie oddajesz zdjęcia?
Każda Para otrzymuje ode mnie Pendrive ze zdjęciami, które poddaję szczegółowej autorskiej obróbce oraz link do galerii z hasłem na okres 6 miesięcy, którą można udostępnić gościom.
Pozostałe dodatki (pudełeczko z odbitkami/fotoksiążka) w zależności od wybranej oferty.

Gdzie fotografuję?
Na co dzień mieszkam w Nowym Sączu i większość reportaży wykonuję w Małopolsce. Nie jest jednak problemem dojechać na zdjęcia w każde miejsce w Polsce po uwzględnieniu kosztów podróży i ewentualnego noclegu.

Jak wygląda plener ślubny?
W przypadku sprzyjającej pogody podczas Wesela zachęcam do wykonania kilku plenerowych zdjęć w pobliżu lokalu. Zazwyczaj tych 15 minut Waszej nieobecności nikt z gości nie zauważy, a możemy w tym czasie złapać piękny zachód słońca czy malowniczą okolicę. W przypadku pleneru w inny dzień mamy duże pole do manewru i nic nas nie ogranicza. Jestem do Waszej dyspozycji również w tygodniu.

Jaki typ ślubów fotografuję?
Robię zdjęcia na wszystkich ślubach, kościelnych i cywilnych, tych w klimacie góralskim, wiejskim, ale i w stylu rustykalnym czy boho czuję się świetnie podczas reportażu i nie ma znaczenia w jakim miejscu i warunkach przyjdzie mi robić zdjęcia. Oczywiście posiadam pozwolenie na fotografowanie wydarzeń we wszelkich obiektach sakralnych.

Jaki jest mój styl fotografowania? 
Jestem ogólnie typem osoby, który zwraca bardzo uwagę na szczegóły. Staram się być wszędzie, a jednocześnie nie zakłócać naturalnego biegu wydarzeń swoją obecnością. Z jednej strony łapię ciasne kadry pokazujące emocje osób, a z drugiej strony szerokie kadry pokazujące bieg niepowtarzalnych wydarzeń.
Staram się obrabiać zdjęcia w naturalnych, delikatnie ocieplanych kolorach. Robię na ślubie dużo zdjęć, po to by mieć komfort późniejszego wyboru możliwie najlepszych kadrów, które ostatecznie dostaniecie.

Czym fotografuję?
Długo były pełnoklatkowe Canony, później chwilę Nikon. Kolejny przeskok przynajmniej jeśli chodzi o jakość pracy odczułem w bezlusterkowcach marki Fuji. Po dwóch sezonach z nimi doszedł wszystkomający Sony. Daje mi to niesamowity komfort fotografowania w każdych warunkach, a rozmiar aparatów pomaga mi być możliwie niezauważalnym w czasie reportażu. Innych zalet jest wiele, ale to już aspekty techniczne.

Jak długo jestem na zdjęciach?
Standardowa opcja przewiduje fotografowanie od przygotowań w domu, a kończy się po oczepinach czyli zwykle przed godziną 1:00, jednak jest to kwestia do ustalenia.

Czy fotografuję wesela sam?
Tak, zdecydowaną większość Ślubów wykonuję sam. Jest to dla mnie najwygodniejsza opcja, gdy nie mam ograniczeń związanych z ustępowaniem kadrów innym osobom. W przypadku dużych wesel, na życzenie Pary Młodej, jestem w stanie zorganizować fotografa pomocniczego, który szczególnie przydaje się podczas zabaw na sali. W Dniu Ślubu poruszam się własnym środkiem transportu, chyba, że ustalimy inaczej.

Kiedy najlepiej zarezerwować termin?
Zwykle Pary rezerwują swój termin 2 lata do przodu, ale i zdarzają się Śluby, które robię miesiąc po podpisaniu umowy.
Z racji, że fotografia nie jest moim dodatkiem do pracy, a zajmuję się tym zawodowo, jestem w stanie zrobić zdjęcia w każdy dzień w tygodniu. W takim przypadku zawsze możemy porozmawiać o jakimś rabacie.
Rezerwacja odbywa się po podpisaniu umowy lub zrobieniu przelewu zaliczkowego.

Czy masz jakieś porady dla Par Młodych?
Tak, wychodząc na przeciw oczekiwaniom i biorąc pod uwagę częsty brak jakiegokolwiek doświadczenia w temacie Wesel, stworzyłem krótki i treściwy Poradnik dla Par Młodych, który dostaniecie decydując się na współpracę ze mną.

Zapraszam, Kamil 🙂