Ile zdjęć oddajesz?
Oddaję zwykle 450+ zdjęć po autorskiej obróbce ze standardowego Reportażu Ślubnego.
W przypadku pleneru w innym dniu jest to średnio 50 fotografii. Surowych plików (RAW) nigdy nie oddaję, gdyż jest to dla mnie materiał roboczy.

W jakiej formie oddajesz zdjęcia?
Każda Para otrzymuje ode mnie Pendrive ze zdjęciami, które poddaję szczegółowej autorskiej obróbce.
W zależności od wybranej oferty otrzymacie Fotoksiążkę firmy Crystal Albums oraz link do galerii w chmurze, którą można wysłać gościom.

Jak wyglądają albumy ślubne?
Doświadczenie nauczyło mnie, że fizyczne zdjęcia to ich najlepsza, ponadczasowa forma, dlatego proponuję Parom Młodym  fotoksiążkę dokumentującą najważniejsze wydarzenia z Dnia Ślubu. Jej wygląd i opcje ustalamy wspólnie podczas spotkania lub wysyłam specjalny plik, na podstawie którego wybieracie układ i materiał książki.

Gdzie fotografuję?
Na co dzień mieszkam w Nowym Sączu i większość reportaży wykonuję w Małopolsce. Nie jest jednak problemem dojechać na zdjęcia w każde miejsce w Polsce po uwzględnieniu kosztów podróży i ewentualnego noclegu.

Jak wygląda plener ślubny?
W przypadku sprzyjającej pogody podczas Wesela zawsze sugeruję wykonanie kilku plenerowych zdjęć w pobliżu lokalu. Zazwyczaj tych 15 minut Waszej nieobecności nikt z gości nie zauważy, a możemy w tym czasie złapać piękny zachód słońca. W przypadku pleneru w inny dzień mamy duże pole do manewru. Jestem do Waszej dyspozycji również w tygodniu. Co do miejsca, wystarczy, że określicie mi Wasze predyspozycje, a ja zaproponuję różne miejsca na plener.

Jaki typ ślubów fotografuję?
Robię zdjęcia na wszystkich ślubach, kościelnych i cywilnych, tych w klimacie góralskim, wiejskim, ale i w stylu rustykalnym czy boho czuję się świetnie podczas reportażu i nie ma znaczenia w jakim miejscu i warunkach przyjdzie mi robić zdjęcia. Oczywiście posiadam legitymację pozwalającą na fotografowanie wydarzeń we wszelkich obiektach sakralnych.

Jaki jest mój styl fotografowania? 
Jestem ogólnie typem osoby, który zwraca bardzo uwagę na szczegóły. Staram się być wszędzie, a jednocześnie nie zakłócać naturalnego biegu wydarzeń swoją obecnością. Z jednej strony łapię ciasne kadry pokazujące emocje osób, a z drugiej strony szerokie kadry pokazujące bieg niepowtarzalnych wydarzeń.
Staram się doprowadzać obrabiane zdjęcia do bardzo naturalnych kolorów, które jako jedyne z perspektywy długich lat-nigdy się nie nudzą. Robię na ślubie dużo zdjęć, po to by mieć komfort późniejszego wyboru możliwie najlepszych kadrów, które ostatecznie oddaję Parze Młodej.

Czym fotografuję?
Długo były pełnoklatkowe Canony, później chwilę Nikon, a obecnie od roku robię zdjęcia na bezlusterkowcach marki Fuji. Daje mi to niesamowity komfort fotografowania w każdych warunkach, bardzo cicha migawka nie przeszkadza podczas ceremonii, a rozmiar aparatów pomaga mi być możliwie niezauważalnym w czasie reportażu. Innych zalet jest wiele, ale to już aspekty techniczne.

Jak długo jestem na zdjęciach?
Standardowa opcja przewiduje fotografowanie od przygotowań w domu, a kończy się po oczepinach czyli zwykle przed godziną 1:00, jednak jest to kwestia do ustalenia.

Czy fotografuję wesela sam?
Tak, zdecydowaną większość Ślubów wykonuję sam. Jest to dla mnie najwygodniejsza opcja, gdy nie mam ograniczeń związanych z ustępowaniem kadrów innym osobom. W przypadku dużych wesel, na życzenie Pary Młodej, jestem w stanie zorganizować fotografa pomocniczego, który szczególnie przydaje się podczas zabaw na sali. W Dniu Ślubu poruszam się własnym środkiem transportu, chyba, że wspólnie ustalimy inaczej.

Kiedy najlepiej zarezerwować termin?
Zazwyczaj Pary rezerwują swój termin 2 lata do przodu, ale i zdarzają się Śluby, które robię nawet miesiąc po podpisaniu umowy.
Z racji, że fotografia nie jest moim dodatkiem do pracy, a zajmuję się tym zawodowo, jestem w stanie zrobić zdjęcia w każdy dzień w tygodniu. W takim przypadku zawsze możemy porozmawiać o jakimś rabacie.
Rezerwacja odbywa się po podpisaniu umowy lub zrobieniu przelewu zaliczkowego.

 

Zapraszam, Kamil 🙂