Szybka sesja w dniu ślubu? Dlaczego nie:) Kilka lat temu, gdy zaczynałem przygodę ze zdjęciami ślubnymi trend był zupełnie odwrotny.  Niemal każda Para Młoda zainteresowana była plenerem w inny dzień. Czy coś się zmieniło? Owszem.
Myślałem, że tylko u mnie Pary co raz częściej zaczynają korzystać z możliwości zrobienia krótkiego pleneru w dniu ślubu, jednak znajomi fotografowie potwierdzili zmieniający się obecnie trend. 
Dzieje się tak przede wszystkich z trzech powodów.

Po pierwsze ludzie są co raz bardziej zabiegani, często organizując Ślub w sobotę, w poniedziałek muszą wracać do pracy.
W tygodniu nie mając wolnego dnia, Pary często są już zmęczone kończąc pracę nie  rzadko o godzinie 16-17, a gdzie czas na przygotowanie makijażu czy fryzury na plener, nie mówiąc o samym dojeździe na miejsce, gdzie będziemy robić zdjęcia. Druga kwestia to pogoda. Nie raz zdarza nam się przekładać plener tylko ze względu na pogodę. To jest akurat czynnik, na który nie mamy większego wpływu. Zdarza się i tak, że przez dwie kolejne niedziele pada i realizacja sesji następuje po miesiącu, przez co i odbiór fotoksiążki odwleka się w czasie.
Ostatnim ważnym czynnikiem, dla którego Pary decydują się na zdjęcia w dniu Ślubu, to otoczenie w jakim go organizują. Współczesne lokale i dworki położone są nie rzadko w malowniczych miejscach, w zielonej scenerii, gdzie aż się prosi by porwać na przysłowiowy kwadrans Parę Młodą i zrobić kilka zdjęć tuż przed zachodem słońca.
Jest to świetne rozwiązanie, które sam szczerze polecam.
Oczywiście, gdy pojawi się niedosyt w postaci zdjęć typu plenerowego, nie ma żadnego problemu by umówić się na inny dzień i zrealizować swoją sesję marzeń.  W takim przypadku polecam kilka „sprawdzonych miejsc”, które wspólnie możemy dowolnie weryfikować.

Oczywiście w przypadku sesji plenerowej w inny dzień niż Ślub, nic nas nie ogranicza. 
Warto jednak mieć taki dzień wolny od pracy, by też odpocząć przed nie rzadko kilkukilometrową wędrówką po górzystym terenie, która na pewno odpłaci się Wam wspaniałą pamiątką w postaci zdjęć na całe życie.